🔮 Podróż Samolotem Scenariusz Zajęć

Dotarliśmy bez przeszkód na lotnisko, cieszymy się, że czeka nas jeszcze atrakcyjna podróż samolotem – i w tym momencie dzieci okazują radość, każde na swój sposób (okrzyki, podskoki) (2 min.) 4. RADOŚĆ – opis zabawy - jak wyżej 5. LOT SAMOLOTEM – naśladowanie ruchem i głosem lecący samolot (3 min.) "Podróż po krajach Unii Europejskiej" - opracowała Agnieszka Dmowska TEMAT ZAJĘCIA: GRUPA: dzieci 5-6 letnie MIEJSCE: Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach OPRACOWANIE I PROWADZENIE: Rawska Zofia CEL OGÓLNY: Stwarzanie okazji sprzyjających zdobywaniu wiedzy o świecie. | „PODRÓŻ DO ŚWIATA WARTOŚCI” – PODSUMOWANIE CYKLU ZAJĘĆ Podsumowując zrealizowane na koniec zajęć zadanie, podkreśl bogactwo zgromadzonej przez uczniów wiedzy o omawianych wartościach, to, jak wiele mają pomysłów na codziennie działania, które pokażą, że właśnie te wartości są dla nich istotne. • przeczytaj scenariusz zajęć, spróbuj go przećwiczyć, • w scenariuszu są miejsca, w których możesz spisać swoje uwagi i spo-rządzić notatki, • zgodnie z uwagami ze scenariusza przygotuj materiały potrzebne do zajęć (np. wydrukuj kartę z twarzą Marii, wytnij piktogramy), „Podróż po Polsce” - scenariusz zajęć diagnozujących dla 6-latków „Podróż po Polsce” - scenariusz zajęć diagnozujących dla 6-latków. 5.0. Scenariusz zajęcia otwartego w gr. 4 latków. Temat: Wakacyjna podróż. Cel główny: - rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie możliwości dziecka. - tworzenie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych. - współdziałanie w grupie, - wyzwalanie uczuć radości podczas wspólnej zabawy, Cele operacyjne: Dziecko potrafi: Scenariusz ten ma przybliżyć dzieciom w wieku przedszkolnym tematykę związaną z Unią Europejską- poznanie nowego kraju- Włoch. Dzieci poznają połozenie geograficzne kraju, flagę, poznają charakterystyczne miasta, zabytki, historię. Zapoznają się takze z tradycjami kulinarnymi kraju. TEMAT: „WYRUSZAMY W PODRÓŻ DO WŁOCH Scenariusz nr 6 I. Tytuł scenariusza zajęć: Podróż samolotem. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące). • polonistyczna • plastyczna • techniczna IV. Realizowane cele podstawy programowej: • edukacja polonistyczna: tworzy wypowiedzi w formie ustnej lub pisemnej; kilkuzdaniową wypowiedz, Zapraszam do biblioteki szkolnej. Scenariusz otwartych dla rodziców i nauczycieli zajęć z przysposobienia czytelniczego w klasie I. Renata Szczepaniak -Knul. Łask. Książka popularnonaukowa i jej budowa. Dorota Chylak. Warszawa. Czytanie poszerza horyzonty. Scenariusz pogadanki. Program własny „Palcem po mapie – Podróże małe i duże” ma za zadanie rozwijać u dzieci postawę ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Jego nadrzędnym celem jest kształtowanie szacunku wobec przedstawicieli różnych narodowości. W ramach realizacji programu dzieci poznają historię, położenie geograficzne SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA GRUP: JEŻYKI I ZAJĄCZKI Lecimy samolotem Przebieg zajęcia: 1. Powitanie. „Wszyscy są witam Was”- zaśpiewajmy wspólnie piosenkę Scenariusz zajęć z wykorzystaniem MAGICZNEGO DYWANU Uczestnicy: dzieci 2 i 3 letnie Rozpoczęcie zajęć – Powitanie Na magicznym dywanie wszyscy siadamy bo, zaraz w grę fajną zagramy, jestem Ja, jesteś Ty dywanie zadanie pokaż Ty. 1. Grzybobranie Dzieci recytują wspólnie wierszyk z pokazywaniem : kTht. Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów Masz już subskrypcję? Zaloguj się! Katalog Małgorzata Śliwińska, 2012-05-22TurekRóżne, ScenariuszeZdobywamy sprawność podróżnika – scenariusz zajęć świetlicowych. Cele wychowawczo –dydaktyczne: - utrwalenie wiadomości o sposobach podróżowania , - kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się w czasie wakacji, - rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, - kształtowanie umiejętności plastycznych, - rozwijanie zdolności i umiejętności twórczego myślenia Metody: rozmowa kierowana, zabawa ruchowa z piłką, rozwiązywanie krzyżówki, twórcza ekspresja (praca plastyczna). Formy: praca z całą grupą , praca w małych grupach, praca indywidualna. Środki dydaktyczne: krzyżówka, plecaki wycięte z kartonu, mazaki, kredki, rozsypanka wyrazowa , arkusz papieru , wiersze: W. Bodalskiej „Wakacyjne rady”, E. Chotomskiej „Plecak , torba i walizka”. 1. Zaproszenie dzieci do zajęcia miejsc w kręgu. 2. Krótka rozmowa z uczniami o ich planach wakacyjnych, o tym , dokąd i czym lubią najbardziej podróżować, jak zachować się na dworcach (autobusowym , kolejowym, lotniczym). 3. Rozwiązywanie krzyżówki. Nauczyciel rozdaje dzieciom kartki z krzyżówką do samodzielnego rozwiązywania. Osoba , która pierwsza wykona zadanie, podnosi rękę do góry i podaje rozwiązanie. Krzyżówka: 1. Odjeżdżamy z niego w podróż. (dworzec) 2. Startuje z lotniska. (samolot) 3. Pakujemy do niego rzeczy. (plecak) 4. Jezdzi po drogach. (samochód) 5. Może być osobowy lub towarowy. (pociąg) 6. Zatrzymuje się na niej pociąg. (stacja) 7. Kupujemy go przed podróżą. (bilet) Rozwiązanie: WAKACJE 4. Wysłuchanie wiersza Ewy Chotomskiej „Plecak, torba i walizka”. Lato w Internecie Cały rok czekały. Ogłoszenie dało, Plecak, torba czy walizka? Kto chce się z nim spotkać, Bez nich w podróż nie wyruszysz, Ten ma czasu mało, Choć dźwiganie nie jest miłe Trzeba wyjąć rzeczy, Smak przygody wszystkich kusi. Które w szafie spały, Na tę ważną chwilę Wypowiedzi dzieci na temat przygotowań do wyjazdów, pakowania plecaków. - Co należy ze sobą zabrać, aby mieć potrzebne rzeczy do spędzenia wakacji: na wsi, w mieście, w górach, nad morzem, w lesie? Na tablicy zawieszonych jest 5 plecaków wykonanych z kartonu z napisami: DO MIASTA, NA WIEŚ, W GÓRY, NAD MORZE, DO LASU. Dzieci „pakują” plecaki wpisując odpowiednie rzeczy. 5. Zabawa ruchowa. Dzieci ustawiają się w kole. Jeden uczeń wchodzi do środka koła i rzucając piłkę do kolegi lub koleżanki wypowiada wybrane miejsce na wakacje. Wybrana osoba po złapaniu piłki podaje rzeczy jakie należy zabrać. 6. Czytanie wiersza Wiery Badalskiej „Wakacyjne rady”. Głowa nie jest od parady Urządzamy grzybobranie - i służyć ci musi dalej. jaka rada stad wynika? Dbaj więc o nią i osłaniaj, Gdy jakiegoś grzyba nie znasz kiedy słońce pali. nie wkładaj go do koszyka. Płynie w rzece woda Biegać boso – przyjemnie, chłodna, bystra, czysta, ale, ważna rada: tylko przy dorosłych idąc na wycieczkę z kąpieli korzystaj. dobre buty wkładaj. Jagody nieznane Gdy w polu, w lesie za domem Gdy zobaczysz w borze – wykopiesz jakiś przedmiot zardzewiały - Nie zrywaj! Nie zjadaj! – nie dotykaj go! Daj znać dorosłym! bo zatruć się możesz. Śmierć niosą grozne przedmioty. Wychowawca pyta uczniów o czym należy pamiętać podczas wakacji. Przyklejenie ułożonych zdań z rozsypani wyrazowej – utworzenie KODEKSU BEZPIECZNYCH WAKACJI. Pływaj tam, gdzie w pobliżu jest osoba dorosła! Na łodzi wkładaj kamizelkę ratunkową! Chroń głowę i oczy od słońca! Na pieszą wycieczkę wkładaj wygodne buty! Nie zostawiaj palącego się ogniska, gdy nikogo nie ma w pobliżu! Nie wkładaj nieznanych roślin i substancji do ust! Nie baw się przedmiotami i substancjami, których nie znasz! Korzystaj z przejść dla pieszych! Wkładaj kask, gdy jedziesz rowerem lub motorem! Nie uruchamiaj samodzielnie maszyn rolniczych! 7. Praca plastyczna „Podróż moich marzeń” – rysowanie pastelami. Opracowała Małgorzata Śliwińska – nauczyciel świetlicy w SzkolePodstawowej nr5 w Turku. Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. Letnia przygoda – scenariusz zajęć z wykorzystaniem zabaw aktywizujących Dla dzieci w wieku 4,5 lat Letnia przygoda Cel: utrwalenie wiadomości z wykorzystaniem zabaw aktywizujących. Cele szczegółowe:1. Dziecko potrafi podzielić krótkie zdania na wyrazy, a wyrazy na sylaby (4 – latki).2. Potrafi wyodrębnić głoski w nagłosie – dziecko dobiera obrazki rozpoczynające się tą samą głoską, potrafi wyszukać słowa na określoną Dodaje i odejmuje w zakresie 10 (5 – latki).4. Odczytuje Rozwiązuje zagadki Potrafi myśleć logicznie i Pokonuje Bawi się wspólnie z innymi dziećmi. Formy pracy: grupowa, zespołowa. Metody pracy: praktycznego działania i zadaniowa, aktywizujące. Miejsce pracy: sala ruchowa w przedszkolu. Środki dydaktyczne: chusta animacyjna, obręcze małe, obrazki lub przedmioty, liczmany (zabawki do piaskownicy), butelki, brystol, papier szary, klej, bibuła, kreda, nagrania muzyczne, drabinka. Przebieg zajęć Sytuacja I:Wprowadzenie w tematykę zbliżają się wakacje, które są czasem radosnego wypoczynku,przygód i atrakcji, mam dla was niespodziankę. Zgadnijcie, co ukrytego mam w worku? Dzieci zgadują, następnie wybrane dziecko wyciąga przedmioty. Zegar, kalendarz oraz sylwety drzew (wiosenne, jesienne, zimowe i letnie). Pojęcie upływającego czasu: rok, miesiąc, tydzień, dzień, pory związku z tym, że czas szybko upływa przeniesiemy się w czasie iwyruszymy wspólnie na wakacje, w poszukiwaniu przygód. Słuchajmy uważnie, a wtedy odkryjemy co nas dywanie czekają na nas kółeczka, a w nich szarfy i karteczki z naszymi imionami. Należy odnaleźć karteczkę z własnym imieniem, założyć szarfę i usiąść do kółeczka. Teraz kółeczka zamieniają się w nasze bagaże, więc zakładamy je na ramiona lub łokcie i łączymy się w pociąg. Ruszamy! Piosenka „Jedzie pociąg z daleka”. Sytuacja II:Odgadywanie nazwy miasta do którego przyjechaliśmy. Zabawa dydaktyczna – podział prostych zdań na odgadnąć do jakiej miejscowości dojechaliśmy pociągiem, każdy zespół ułoży składają puzzle z widokiem Warszawskiej jakiego miasta jest Syrenka? sobie nasze wspólne wycieczki i powiedzcie nam, co ciekawego możemy zobaczyć w Warszawie?Stary Rynek, Warszawska Syrenka, Zamek Królewski, Kolumna KrólaZygmunta, Łazienki Królewskie. Aby dalej wyruszyć w podróż, należy rozwiązać zadanie, które powierzyła nam Warszawska podzielić zdania na wyrazy, np.:Ten zamek nazywamy stoi kolumna Króla Starego miasta zdobi lubią Łazienki Królewskie. Sytuacja III:Statek, rejs po Wiśle. Zabawa manualna – składanie jaka rzeka przepływa przez Warszawę? Wisła. I teraz zabiorę was wpodróż Wisłą, aż do morza Bałtyckiego. Jeśli chcemy podróżować Wisłą, to czym? Statkiem. I to jest nasze zadanie, postaramy się wykonać statek. Sytuacja IV:Morze. Zabawa improwizacji ruchowej. Nauczyciel opowiada o morzu, a dzieci poruszają chustą, według sugestii statkiem do morza, chwytamy chustę i poruszamy niąwedług wskazówek jest spokojne, ciche, kucamy i cichutko trzymamy morzu podnoszą się fale, delikatnie morzu tańczą bałwany morskie, ogromne fale, gwałtownie poruszamy cichną, zmniejszają się i teraz słuchamy muzyki i poruszamy chustą w jej po morzu – improwizacja ruchowa z bibułką. Sytuacja V:Piraci i list w butelce. Przeliczanie porządkowe, łączenie w pary, porównywanie (o ile mniej, o ile więcej), dobieranie przedmiotów lub obrazków rozpoczynających się tą samą niebezpieczeństwo. Napadli na nas piraci, zabrali nam statki i uwięzili na bezludnej wyspie. Ale pozostawili nam listy w butelce. Aby się wydostać z wyspy, należy odczytać listy i rozwiązać pozostawione dla nas odczytują listy przy pomocy nauczyciela i wykonują zadania. Sytuacja VI:Samolot. Zabawa ruchowa: wspinaczka na szczyt góry – ćwiczenie motoryki nie mamy, więc czym wydostaniemy się z bezludnej wyspy? po sali, z rozłożonymi w górach i tu musimy się wspiąć na najwyższy szczyt, a że droga na szczyty jest trudna, to rysujemy fragment drogi. Kto narysuje, wspina się na drabinkę. Sytuacja VIII:Powrót samochodem do przedszkola, zabawa teraz zbieramy kółeczka i wracamy samochodem do przedszkola. Sytuacja IX:Podsumowanie zajęćW przedszkolu czeka na nas relaksująca chwila. Dobieramy się z dzieci się kładzie i wykonujemy delikatnie masaż słonie,biegną konie,idzie pani na szpileczkach,pada deszczyk,płynie rzeczka,ululana ma Komu podobało się zajęcie robi wesołą minkę, a komu nie to smutną. Nauczyciel, pyta co najbardziej się podobało lub dlaczego się nie podobało? Nauczyciel prowadzący: Beata Kosińska Temat : Czym podróżujemyCELE CEL GŁÓWNY Zapoznanie dzieci ze środkami transportu lądowego, wodnego i powietrznego. Wzbogacenie słownictwa związanego z transportem. CELE OPERACYJNE Wychowanek:1. Potrafi wymienić różne środki Wymieni środki lokomocji, którymi przemieszczano się w dawnych Potrafi określić do jakiej grupy należy zaprezentowany na ilustracji środek Wymieni towary przewożone, różnymi środkami transportu5. Wypowie się w kilku zdaniach na podany temat. METODY :- pogadanka z dziećmi, objaśnienia nauczyciela, zajęcia praktyczne, . FORMY :- zbiorowa, plansza przedstawiająca ilustracje środków transportu dawnych i teraźniejszych, obrazki ze środkami komunikacji do pokolorowania. CZAS TRWANIA: 45 minutMIEJSCE: - sala lekcyjnaPRZEBIEG ZAJĘĆ:I. Wprowadzenie1. Powitanie uczestników Zachęcenie wychowanków do brania aktywnego udziału w Realizacja do tematu zajęć – zabawa „Środki transportu”.Kolejno każdej osobie siedzącej w kręgu, przydziela się nazwę jakiegoś środku transportu (np. samochód, rower, motor, pociąg, itp.). Zabawa polega na tym, aby na komendę prowadzącego, np. samochody, wszystkie samochody zamieniły się miejscami. Natomiast kiedy padnie hasło : środki transportu – wtedy wszyscy wstają i zamieniają się z dziećmi na temat sposobów przemieszczania się ludzi dawniej i dziś, podziału środków transportu. 3. Prezentacja przez nauczycielkę planszy przedstawiającej ilustracje środków transportu wykorzystywanych dawniej i Rozdanie dzieciom obrazków, przedstawiających różne środki transportu w celu ich Podsumowanie zajęć - zagadki związane z tematem zajęć. (Treść zagadek w załączniku)III. Zakończenie1. Po skończonej zabawie prowadząca dziękuje dzieciom za udział w zajęciach świetlicowych. ZAŁĄCZNIK1. Treść zagadka krótka: co to za dziwna łódka, która czy w przód, czy wspak pływa, tak samo się nazywa? (kajak)Przybyć zawsze w porę na stację się stara. Lecz tak się zasapie, aż z niej bucha para. (lokomotywa)Małą literą pisana, na falach rozkołysana. Wielką literą pisana, to miasto – każdemu znane. (Łódź)Gdy bez kosza mknie w świat, to zostawia jeden ślad. A gdy kosz przy boku ma, to zostawia ślady dwa. (motocykl)Choć ma ławki, klasy, ale to nie szkoła. Mknie przez pola, lasy na stalowych kołach. (pociąg)Nogi – w nieustannym ruchu. Ręce – prawie nieruchome. Przejechałeś na nim, zuchu, niejeden kilometr. (rower)Łatwo tę zagadkę zgadną wszystkie dzieci. Chociaż nie jest ptakiem, jak ptak w górze leci. (samolot)Cylindry – w środku, maska - na przedzie, chociaż ma biegi – nie biega – jedzie! (samochód)Ma mostek, choć to nie rzeka. Przybija, gdy wraca z daleka. Ma dziób, nie dziobie wcale, pruje nim morskie fale. (statek)Ma skrzydła tak jak samolot, pilot w nim sterów dotyka. Ogon ma też, jak wiadomo i tylko nie ma silnika. (szybowiec)Mknie po szynach niby pociąg, wioząc ludzi w różne strony. W każdym mieście inny kolor, ten w Warszawie był czerwony. (tramwaj)Dzieci go kochają i wznoszą do góry. Dorośli fruwają w nim aż pod chmury. (balon)Pływa po jeziorze. Opłynąć może świat! Stanie, gdy na nią nie dmucha wiatr! (żaglówka) Ciekawe produkty Podobne tematy

podróż samolotem scenariusz zajęć